Yönetim Kurulu

Ö.Tarık Karaoğlu

Yönetim Kurulu Başkanı

Fuat AKUZMAN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı fuat@uhe.org.tr

Fuat AKUZMAN 01/11/1964 yılında İzmir’de doğmuş, ilk ve orta öğrenimini İzmir Saint Joseph Okulunda okuduktan sonra İzmir Atatürk Lisesi ve 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesinden 1988 yılında mezun olmuştur. 1990 yılında Akuzman Havuzculuk firmasını kurmuş ve 29 yıldır bu sektörde hizmet vermektedir. 2009 yılında Uhe Ege Bölgesi Derneğinin kurulmasında aktif görev almıştır. 2011-2012 yılları arasında Ege Bölgesi Uhe Derneğinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış aynı sene Uhe Merkez Yönetim Kurulunda Saymanlık görevini üstlenmiş olup 2015 yılına kadar bu görevi yerine getirmiştir.
2017 senesinde tekrar 13.olağan genel kurula müteakip seçilen yönetim kurulunda Genel Sekreterlik görevini üstlenmiştir. 2019 yılı 14. Olağan Genel Kurulunda seçilmiş olan yönetim kurulunda ise başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş olup 2021 yılı 15.Olağan Genel Kurulunda UHE Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.
Fuat AKUZMAN 1 çocuk babası olup iyi derecede Fransızca bilmektedir.

Turgay OLCAY

Genel Sekreter turgay@uhe.org.tr

1957 doğumlu Turgay Olcay , Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli sektörlerde çalışmış ve 1993 yılında yüzme ve süs havuzları yapımı üzerine DEKARTHAVUZ firmasını kurmuş ve bugüne kadar 2000’i aşkın havuz projesini tamamlamıştır. 2014 yılında İngiliz Pearl Motor Yatlarının Türkiye ve İspanya Temsilciliğine başlamıştır. 2015-2017 yılları arasında Ulusal Havuz Enstitüsü Başkanı olarak görev almış olup başkanlığı sırasında Ulusal Havuz Enstitüsünü EUSA’ya (Avrupa Havuzcular birliğine ) üye yapmak üzere çalışmalar yapmış ve 2016 yılının mart ayında EUSA ‘ya katılımı sağlamıştır.Aynı zamanda bu dönemde UHE 4 numaralı talimat ve TSE 13661 Standardı çalışmaları tamamlanmış ve yürürlüğe girmiştir.Halen Ulusal Havuz Enstitüsünde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir. UHE dışında da birçok sivil toplum kuruluşlarında çok sayıda görev almıştır; bunlar arasında Türkiye Körler Vakfı Genel Başkanlığı, Lions Kulüpleri Bölge Başkanlığı da vardır. Halen Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nde Mentor olarak görev almaktadır. Hayal Olcay ile evli olup Begüm ve Beril isimlerinde iki kızı, Melina isminde bir torunu vardır. 2009 yılından bu yana kızı Begüm Olcay Firidin ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.

Cüneyt Okande

Sayman cuneyt@uhe.org.tr

Şamil Tahmaz

Yönetim Kurulu Üyesi